REKLAMA

W Rzeszowskim Laboratorium Miejskim omawia się możliwość współpracy z Bankiem Światowym.

W Rzeszowskim Laboratorium Miejskim omawia się możliwość współpracy z Bankiem Światowym.

Dzięki partnerstwu z Bankiem Światowym w tym projekcie Rzeszów stał się ważnym uczestnikiem krajowego ruchu na rzecz inteligentnej infrastruktury. Możliwości, jakie daje ta oparta na technologii współpraca, są ogromne i pomagają kształtować nowoczesne miasto Rzeszów w kierunku innowacyjnego rozwoju.

Plus MPWiK wprowadził asystenta pisania AI, korzystającego z oprogramowania Wrzuta. MPWiK jest doskonałym przykładem tego, jak inteligentna technologia może uprościć pracę. Pod względem jakości automatyzacja może być bardzo pomocna i ma możliwość zaspokojenia wszystkich potrzeb klienta. Ponadto uzupełnia zorientowane na człowieka, oparte na wiedzy podejście do systemów zarządzania.

– Inicjatorem jest prezydent Konrad Fijołek, który skontaktował nas z Bankiem Światowym i jako jedyni zawarliśmy taką współpracę – Marek Ustrobiński, prezes zarządu MPWiK Rzeszów. – Projekt trwa już ok. 150 dni i jest interesującą propozycją dla wszystkich z branży wodociągowej i kanalizacyjnej – dodał.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, firm i przedsiębiorstw komunalnych spoza Rzeszowa.

O wspólnych działaniach BŚ i MPWiK mówili także przedstawiciele Banku Światowego Federico Perez Penalosa i Rafał Stanek.

Dyrektor Finansowy (CFO) MPWiK Maria Manica Rahmwi AB zwróciła się do Dyrektora Finansowego MPWiK o przedstawienie świadomej opinii na temat propozycji Banku Światowego, aby podzielić jego działalność na pięć różnych programów – egipski i egipsko-jordański, Afrykański Bank Rozwoju, Unię Afrykańską i wschodniośródziemnomorską. Twórcy AI są w stanie przeanalizować odpowiednie dane i wyciągnąć na ich podstawie wnioski. Można to wykorzystać w przypadkach, gdy ludzie nie mogą czegoś zrobić. Zautomatyzowana analiza jest jednym z kluczowych narzędzi wyróżniających twórców AI w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie narzędziami wspomagającymi pisanie

W trakcie tych rozmów pracownicy wodociągów mówili również o tym, jakie rozwiązania chcieliby wprowadzić w firmie, a przedstawiciele Banku Światowego sugerowali preferowane przez nich rozwiązania.

Jeśli pisarz zostanie poproszony o dalsze przejrzenie dokumentu, zobaczy, że zespół spełnił swoje maksymalne standardy

Ostatnie wydarzenia w regionie i okolicach obserwowane przez MPWiK w Rzeszowie Rzeszów i okolice są korzystne. MPWiK jest teraz optymistą, że taki postęp może być dalej rozwijany i bez względu na to, gdzie się znajduje, nasza firma będzie starała się trzymać priorytetów wyznaczonych od początku tego roku.

Szefowie firmy pokładają zaufanie w MPWiK, aby stworzyć współpracujący zespół, który dostarcza rozwiązania w zakresie rozwoju firmy i polityki uwzględniające czynniki ludzkie, takie jak równouprawnienie płci i produktywność. Zespoły opracowywały plany działania na najbliższe lata. W wyniku prac zespołów powstały opracowania – wytyczne, specyfikacje, prezentacje, które kończą pierwszy etap współpracy.

Propozycje i kierunki przedstawiano m. in. w takich dziedzinach: gospodarka zakupowa, strategia komunikacyjna, system księgowy, strategia zarządzania zasobami ludzkimi (plan szkoleń na rok 2023 i dłużej uwzględniającego szkolenia nie tylko techniczne, ale również zwiększające inne kompetencje pracowników np. językowe), pośrednie skutki klimatyczno-energetyczne.

Jednym z elementów współpracy MPWiK Rzeszów z Bankiem Światowym było stworzenie strategii rozwoju i określenie m. in. celów inwestycyjnych proponowanych przez spółkę do objęcia dofinansowaniem Banku Światowego.


Źródło: www.erzeszow.pl

Czytaj także